ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

O nás

 

Každý vinař, který pěstuje révu vinnou a vyrábí z ní víno, musí mít k této ušlechtilé plodině vztah. Vztah to není ledajaký. Čeká Vás dlouhá, namáhavá a přitom krásná cesta všemi ročními obdobími. Cokoliv na této cestě ošidíte nebo zanedbáte, bude rozpoznatelné. A pak je tu sama příroda, proti jejímž rozmarům nic nezmůžete. Zbývá než čekat, jak se právě v tomto roce zachová. Takové jsou protiklady. Víra vinaře ve své schopnosti a zároveň pokora před tím, co není možno ovlivnit lidskou vůlí.

 

Pan Václav Trpělka v roce 1991 vinařství založil a společně s Lubošem Oulehlou se pustili do poctivé práce, dnes již na 30 ha vinic. Majitelé věří, že když se k dílu přistupuje s péčí a láskou, projeví se to v hroznech a konečně i ve výsledném produktu – víně. Moderní technologie výroby, řízené kvašení a následné další procesy při zrodu vína jsou samozřejmé.

 

Obec Nové Bránice se nachází 1 km od vinařského města Dolní Kounice, které se pyšní tradicí pěstování révy vinné již od 12. století. Vše souvisí se zdejším klášterem Rosa Coeli (Růže nebeská) a samozřejmě půdními a klimatickými podmínkami. Zvláště zdejší štěrkopísky dávají nenapodobitelnou identitu vyhlášené Frankovce. V posledních letech se dostává velkému uznání zejména vínům odrůdy Sauvignon a Chardonnay či Merlot.

 

Posledním krokem před tím, než lahve s vínem opustí mateřský sklep, je opatření etiketou. Reginu Coeli (Královnu nebes) pro nás navrhl brněnský grafik Pavel Brabec. Věříme, že Vás etiketa osloví. Výsledky práce se zrcadlí jednak v tom, že se vína dobře prodávají a zároveň v ocenění na soutěžích (Grand Prix Vinex, Vino-forum, Sauvignon Forum, Decanter…).

 

Přijďte ochutnat poctivá vína, je v nich slunce, které zahřeje i Vás.